Koki, upięcia i warkocze dla dziewczynek

Z okazji Pierwszej Komunii, każda dziewczynka z pewnością pragnie wyglądać elegancko i zjawiskowo. Kluczem do sukcesu będzie nie tylko dobór pięknej i delikatnej sukienki, ale również wszelkie akcesoria, dodatki i… odpowiednia fryzura.

Od lat dużą popularnością wśród komunijnych dzieci cieszą się przede wszystkim stylowe, eleganckie i szykowne koki oraz klasyczne uczesania. Oczywiście, o wiele łatwiej zaplata się je na włosach długich, sięgających ramion lub bawet pasa. Nie znaczy to jednak, iż dziewczynki o włosach krótkich nie mogą wystąpić w Dniu Pierwszej Komunii Świętej w stylowym koczku. Wręcz przeciwnie, ponieważ na rynku znajdziemy cały szereg ozdób i praktycznych spinek do włosów, które ułatwią wykonanie upięcia nawet na króciutkich włosach.

Formowanie koków i modnych upięć zdecydowanie może nam ułatwić wcześniejsze zakręcenie włosów na papilotach lub grubych wałkach. Kręcone włosy, jako że są bardziej podatne od prostych, o wiele łatwiej układają się i utrzymują. Jeśli dodatkowo spryskamy je lekkim ale mocnym lakierem do włosów, skutecznie utrwalimy fryzurę nawet na kilkanaście godzin, co w tym ważnym, zarówno dla dzieci jak i rodziców dniu jest przecież szczególnie ważne.

Pomysłowe i oryginalne koczki możemy także wykonać na bazie warkoczy i francuzów. Jeśli zapleciemy poszczególne pasma ciasno, zaczynając od czoła uzyskamy bardzo ciekawe upięcie. Końcówki warkocza możemy wywinąć do góry i upiąć wsuwkami lub ozdobnymi, białymi spineczkami z kwiatami lub koralikami. Upięcie takie możemy również wykonać z dwóch warkoczy, których końce albo upniemy ciekawie na czubku głowy, lub tez puścimy swobodnie na plecy. Z fryzurki takiej możemy tez wypuścić cieniutkie, pojedyncze pasemka, które będą ładnie komponować się ze świeżą, dziewczęcą urodą i nadadzą naszej pociesze pięknego, delikatnego wyglądu.

Ciasno zaplatane warkocze doskonale sprawdzą się w przypadku włosów krótkich. Jeśli odpowiednio mocno zapleciemy i upniemy poszczególne pasma, z pewnością cała fryzura wytrzyma w niezmienionym stanie całą ceremonię oraz późniejsze przyjęcie w gronie rodziny. Dobrym rozwiązaniem jest również zakup wyginanej, elastycznej opaski, dzięki której możemy stworzyć na prawdę oryginalne i pomysłowe uczesania. Taką opaską nie tylko przewiążemy tradycyjny kucyk, ale również ,jeśli nawiniemy na nią szerokie pasma włosów, z powodzeniem możemy „wywinąć” je do góry, tworząc klasyczny i elegancki koczek.