Uczesania komunijne dla mam, chrzestnej, gości

Okazuje się, iż nie tylko komunijne dzieci pragną podczas swojej uroczystości wyglądać modnie, zjawiskowo i przede wszystkim – elegancko. Również rodzice, chrzestni oraz członkowie dalszej rodziny powinni na tę okazję nie tylko szykownie się ubrać, ale również zadbać o swoją fryzurę.

Na okoliczność Pierwszej Komunii Świętej staramy się ubrać i uczesać pociechę możliwie najładniej i najbardziej elegancko. Nie zapomnijmy jednakże i o swoim ubiorze oraz fryzurze, która uświetni tę jakże ważną, nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziny uroczystość. Dlatego też radzimy, na kilka dni przed uroczystością odpowiednio zadbać o swoje włosy i zaplanować odświętne uczesanie.

Oczywiście, mając włosy długie zyskujemy możliwość swobodniejszego eksperymentowania z najróżniejszymi modnymi fryzurami. Nie oznacza to jednak wcale, iż Panie o włosach krótkich mają mniejsze pole do popisu. Okazuje się bowiem, iż niezależnie od długości i rodzaju naszych włosów, możemy stworzyć nietuzinkowe kompozycje i ciekawe uczesania. Wystarczy jedynie odrobina wyobraźni oraz chwila czasu, aby elegancko i modnie ułożyć włosy na okazję Pierwszej Komunii własnego dziecka.

Zarówno mamy jak i chrzestne dzieci komunijnych powinny zadbać o swoje fryzury. Z tego też powodu proponujemy kilka najmodniejszych, kobiecych i eleganckich fryzur okolicznościowych i wieczorowych, które doskonale sprawdzą się w przypadku uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Bez wątpienia jednymi z bardziej popularnych uczesań okażą się stylowe koki i wysokie upięcia, odsłaniające kark i nieco wydłużające optycznie twarz.

Jeśli jednak z okazji Pierwszej Komunii naszej pociechy chciałybyśmy wprowadzić do swojego wyglądu nieco dziewczęcej świeżości, powinnyśmy postawić na uniwersalne, śliczne loczki i fale, doskonale pasujące Paniom młodym o delikatnym typie urody. Naturalnie kręcone włosy możemy z powodzeniem upiąć w dziewczęcego kucyka lub, jeśli długość na to pozwala – swobodnie rozpuścić. Jeśli zdecydujemy się na uczesanie skromne i proste, możemy do niego dodać delikatną ozdobę, na przykład w postaci spinki z motywem kwiatowym lub błyszczącymi cekinami czy diamencikami. W taki sposób skutecznie rozświetlimy ciemne włosy i ciemniejsza karnację.

Nie przesadzajmy jednakże z kolorami i ozdobami. O wiele korzystniej bowiem postawić na klasyczną i skromną elegancję niż przeładować strój i fryzurę nadmiarem dodatków i dekoracji. Nierzadko wystarczy praktyczna opaska, lakier do włosów z brokatem lub ozdobna spinka, by ładnie pokreślić i utrwalić całą fryzurę. Również nasz kolor włosów powinien być dopasowany do typu urody i stroju, w jakim zamierzamy się zaprezentować.