Wianki komunijne z żywych i sztucznych kwiatów

Jednym z podstawowych akcesoriów dla dziewczynek idących do Pierwszej Komunii Świętej są tradycyjne opaski i wianki ze świeżych lub sztucznych kwiatów. Doskonale komponują się z odświętną sukienką i modną fryzurą.

Tradycyjnie, dziewczynki idące do Pierwszej Komunii, na okazję tej jakże ważnej dla nich samych oraz rodziców i dalszych krewnych, zakładają dziewczęce wianuszki, wykonane z najróżniejszych materiałów. Jeśli dodatkowo zafundujemy dziecku oryginalną i elegancką fryzurkę, jak na przykład klasyczny koczek czy stylowy, gruby warkocz z długich włosów, z pewnością sprawimy, iż nasza pociecha będzie czuła się bardzo elegancko i wyglądała niezwykle pięknie.

Komunijny wianuszek powinniśmy przede wszystkim dopasować do rodzaju odświętnej sukienki. Jeśli nasze dziecko ma w tym dniu wystąpić w prostej i skromnej albie, wianuszek również powinien być bardzo delikatny i nie przeładowany ozdobami. Jednakże, dla modeli sukienek komunijnych o rozkloszowanych spódnicach i pięknie wykończonych gorsetach oraz rękawach, możemy dobrać bardziej ozdobny wianuszek.

Zwracajmy jednakże uwagę na ozdoby. Powinny one być w miarę przybliżone do tych, które dziecko będzie miało na sukience. Przykładowo, dla kreacji niemalże balowych odpowiednie będą proste opaski i dekoracja na przykład w postaci kokardy lub żywego kwiatu. Oczywiście, zamiast żywego kwiatu, możemy wpiąć do dziewczęcego wianuszka lub praktycznej opaski również kwiaty wykonane z plastiku lub białego, połyskliwego materiału. Decydując się na kwiaty sztuczne zyskamy gwarancję pięknego wyglądu naszego dziecka, nawet podczas bardzo długiej uroczystości w kościele jak i na późniejszym przyjęciu.

Jednakże, aby uświetnić dziecięcą fryzurę, z powodzeniem możemy wpiąć w klasycznego koka czy zakręcone i ułożone włosy żywe kwiaty, na przykład białą różę (symbolizującą czystość i niewinność). lub białe frezje. Uważajmy jednakże z „żywymi ozdobami”. Jeśli żywe kwiaty wepniemy we włosy tuż przed rozpoczęciem uroczystości, powinny one wytrzymać w niezmienionym stanie przez około 2-3 godziny.

Komunijny wianuszek od wielu lat towarzyszy dziewczynkom podczas ich ważnej uroczystości. Dobierzmy zatem odpowiedni dla sukienki lub alby model, aby zapewnić naszej pociesze piękny i elegancki wygląd. Zwróćmy także uwagę na rodzaj opaski. Powinna ona być wykonana z elastycznego, dość miękkiego drutu, który swobodnie wygniemy tak, aby nie sprawiała dziecku dyskomfortu i ślicznie się prezentowała na upiętych włosach.